Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

‘Më ka ikur shpirti’, babai i Andi Malokut i përlotur: Djali im është nën dhe’, nuk e çoj dëm gjakun e tij, shkoi të punonte për 300 mijë lekë rrogë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Genci Maloku, babai i Andi Malokut, shoferit 23 vjeçar, i cili mbeti i vrarë në atentatin që iu bë prokurorit Arjan Ndoji, ka folur për videon që i dha deputetit Halit Valterin.

Video tashmë është dorëzuar në SPAK nga deputeti.

I përlotur, duke folur në intervistën në Neës24, ai ka thënë se djali i tij kishte vetëm 2 muaj si shofer i prokurorit, ndërsa më parë kishte punuar si kamarier.

Ai është shprehur se nuk e njeh Redian Rrajën, të arrestuarin si një nga autorët e sulmit, ndërsa thotë se djali i tij punonte për një rrogë 300 mijë lekëshe.

Genci Maloku thotë se nuk do e lërë pa marrë hakun e djalit nëse prokuroria nuk do i çojë para përgjegjësisë autorët.

“Nuk kishte as dy muaj që punonte si shoferi i prokurorit. Ka punuar gjithë kohën kamarier.
e punësoi një kushëriri im që punonte në prokurori.
Nuk më kishte shprehur asnjë shqetësim, se nuk do e kisha lënë. Unë e çova për të sigurt si shofer prokurori. Unë dua drejtësi. Më ka ikur shpirti, më ka ikur djali.
Unë Redjan Rrajën nuk e njoh fare. Unë rri në Tiranë.

Prokuroria e ka thënë, ka patur 3 persona kur kanë goditur. Ku janë dy të tjerët? Dua të di arsyen përse e kanë bërë këtë. Janë dy të tjerë pa kapur, vetë prokuroria e ka thënë.
Edhe prokurori nuk e di vetë akoma. Edhe Aleksandër Laho nuk ka patur asnjë problem.
Nuk e di si u gjend në makinën e prokurorit. Ishin për drekë, për qejfin e tyre.
Nga prokuroria s’kam marrë asnjë përgjigje, vetëm më thotë jemi në hetim. I kërkova ndihmë deputetit se mu duk më i drejtë dhe më aktiv. I kërkova ndihmë si djalit tim. Prokuroria s’më jep asnjë përgjigje.

Unë kërkoj vrasësit. Djali im është nën dhe’. Unë s’kërkoj asgjë tjetër. Pse duhet ta nxirrja këtë video nëse nuk e ka prokuroria? Unë s’kam marrë asnjë përgjigje. Kjo është vrasje, ka humbur jetën djali. S’më zë gjumi natën. I kam thënë edhe prokurorit, nuk e çoj dëm gjakun e djalit.

Politika të ndërhyjë te prokuroria. Po të dojë shteti për dy muaj e kap tjetrin. Këta harrojnë që mua më ka ikur fëmija, më dhemb shpirti. Jam shumë i indinjuar, jam i shkatërruar totalisht. Nuk e di akoma arsyen pse e kam djalin në dhe’. Nuk kemi patur asnjë konflikt të mëparshëm”, tha Genci Maloku.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img