Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Me jelek antiplumb dhe kaskë mbrojtëse, Sokol Balla poston foto nga Kabuli

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Sokol Balla ka publikuar në rrjete sociale një foto arkive, nga Kabuli.

koli

Foto është shkrepur më 28 nëntor 2017 në kryeqytetin e Afganistanit, vendi që sot është kthyer në qendër të mediave mbarë botërore, për faktin se atje tashmë janë talebanët që zotërojnë pushtetin.

Forcat e sigurisë së Afganistanit nuk kanë bërë rezistencë dhe çdo qytet është marrë pë luftë, përkundrazi, në paqe. Edhe pushtetin talebanët e kërkojnë në paqe, ndërkohë që presidenti Ashraf Ghani sot më herët braktisi vendin dhe u arratis për në Taxhikistan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img