Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Me jaht drejt Britanisë, kapen në Holandë 11 shqiptarë, arrestohen dy ukrainasit që po i transportonin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një jaht me 11 shqiptarë është kapur në Detin e Veriut pranë Ouddorp. Mediat e huaja bëjnë me dije se dy shtetas ukrainas kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen se kontrabandonin shqiptarët.

Shqiptarët ishin nisur për në Britaninë e Madhe, ndërsa janë kapur në Holandë gjatë mbrëmjes së të shtunëës.

“Prandaj ne jemi shumë vigjilentë dhe punojmë ngushtë me shërbime të ndryshme të tjera, të tilla si doganat dhe policia e porteve detare, me shpresën për të fshirë këtë lloj njerëzish që kontrabandojnë në ujërat holandeze Laurens Van Putten, zëdhënësi i policisë.

Sipas zëdhënësit, Britania e Madhe është pothuajse gjithmonë destinacioni përfundimtar i ëndërruar i këtyre refugjatëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img