Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Më i votuari nga kadidatët e PD në Berat, Alizoti: Faleminderit për gjithçka që arritëm të bëjmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak orë më parë përfundoi numërimi i kandidatëve në Berat, ku nga PD më i votuari ishte Tomor Alizoti.

Alizoti me anë të një postimi në rrjetet sociale ka falenderuar të gjithë qytetarët që e kanë votuar dhe mbështetur.

“Të nderuar qytetarë dhe demokratë të qarkut Berat! Gjatë kësaj periudhe gjeta tek ju mikëpritjen, bujarinë dhe mbështetjen e pakufi. Kam një falënderim të përzemërt për të gjithë ju, për gjithçka që arritëm të bëjmë. Ju jam mirënjohës,” shkruan Alizoti në postimin e tij.

Kujtojmë që në qarkun e Beratit Partia Socialiste ka arritur të marrë 5 mandate, ndërsa PD ka arritur të marrë 2 mandate.

Deputetët për parlamentin e ri nga PS janë: Hatixhe Konomi, Bardhyl Kollçaku, Fadil Nasufi, Nasip Naço dhe Blendi Klosi, ndëra deputetët nga PD janë Tomor Alizoti, Kasëm Mahmutaj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img