Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Më i urryeri pas Ramës”, Noka “shpërthen” ndaj Bashës: Helmoi demokratët me monoksid karboni në 8 Janar, kjo është vrasëse!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka akuzuar sërish mbrëmjen e sotme kreun e PD Lulzim Basha se ka marrë model një parti në Zimbabve për të blinder shtëpinë e demokratëve.

Sipas tij kryedemokrati Basha nuk e do partinë dhe demokratët dhe ka bërë gjithçka që të asgjesojë PD-në. Ndër të tjera Noka tha në “Faxnews” se Basha si askush tjetër guxoi që të helmojë demokratët në 8 Janar me monoksid karboni, gjë që asnjë demokrat nuk do t’ia falë, pasi kjo është rreptësisht e ndaluar dhe vrasëse.

Noka: Vetëm në Zimbabve ekziston një forcë politike e blinduar dhe pengu ka marrë shembull këtë. E shndërroi shtëpinë e demokratëve në bunker. U bëj thirrje demkratëve a e shikoni se ku u çon rruga e pengut? Basha nuk i do kurrë PD dhe demokratët. Zhdukja e PD, ka qenë misioni i pengut në krye të PD-së. Ai ka bërë gjithçka që ta asgjesojë dhe koha e vërtetoi këtë.

Shiti mundin dhe djersën e demokratëve në këto 8 vite. Takimi me gratë intelektuale është qesharake. Sot ndër demokratët, pas Edi Ramës pengu është më i urryeri në vend.  Ajo ishte dhunë dhe terror e instrumentalizuar nga pengu. Askush nuk ka guxuar që t’i helmojë demokratët me monoksid karboni. Fikëset e zjarrit nuk të linin të thithje oksigjen. Kjo është rreptësisht e ndaluar sepse është vrasëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img