Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Më i forti në 3 dekadat e fundit, ja sa tërmete kanë rënë pas atij 5.8 ballë (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

37e616b3ee8cd6f0fd0b2aae9ff86c67

Një tërmet i fortë më magnitutë 5.8 ballë ballë goditi vendin pasditen e djeshme rreth orës 16:04.

I cilësuar si më i forti në 3 dekadat e fundit, tërmeti pati pasojë të mëdha, ku 105 qytetarë morën ndihmë mjekësore, banesa dhe pallate u dëmtuan.

Mirëpo, ankthi ka vijuar edhe gjatë natës, ku janë regjistrar lëkundje të tjera tërmeti me intensitet më të ulët. Për pasojë mbi 500 qytetarë e kanë kaluar natën jashtë në Tiranë, ku janë ngritu çadra emergjence.

Ndërkohë, nga të dhënat e deri tanishme bëhet fjalë për të paktën 28 tërmete që kanë lëkundur zonën Durrës-Tiranë.

Thuajse të gjithë tërmetet kanë pasur epiqendër detin Adriatik në Durrës.

auto_Screenshot_11569133072.jpg

auto_Screenshot_21569133074.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img