Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Me Himnin e Flamurit që këndohet në shkolla, Rama përkujton 555-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar 555-Vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Rama thotë se është marrë vendimi që të këndohet himni në çdo shkollë, në krye të çdo jave të re mësimore, teksa publikon një video në rrjetet sociale, ku nëxënësit shfaqen duke kënduar himin.

“MIRËMËNGJES 🇦🇱 dhe me Himnin e Flamurit që këndohet nga të gjithë nxënësit e shkollave sot, në ditën e 555-Vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti SKËNDERBEUT, si edhe me vendimin që kështu do të këndohet himni në çdo shkollë, në krye të çdo jave të re mësimore, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.


Më shumë