Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
29 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

“Më hapni mikrofonin, s’është dyqani yt parlamenti”, Berisha “përplaset” me Nikollën: Je një provokatore e paskrupullt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në seancën e sotme plenare ish-kryeministri Sali Berisha është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla në lidhje  me mosmiratimin e rezolutës për genocidin serb.

Ai iu drejtua Nikollës duke i thënë se po e trajton Parlamentin në mënyrë primitive dhe sipas urdhrëve të kryeministrit Edi Rama.

albsig

spring

Pjesë nga debati:

Berisha: Ju po shkelni ligjin e parlamentit.Nuk ëstë sqaruar  asgjë.

Nikolla: Ju lutem mos vijoni më. Jemi konform ligjit për të pasur një rezolutë siç është kërkuar në konferencën e kryetarëve.

Berisha: Rezolutë e dorëzua dhe duhet të diksutohet brenda 3 ditësh.

Berisha: Më hapni mikofonin.Ligji përcakton qartë se cili është qëndrimi që mbahet për rezolutat. Krimet e barbarëve  serbë ka tre javë që pret. Moj zonjë parlamenti nuk është dyqani yt. Po e trajtoni parlamentin në mnyërë primitive,  po e  trajtoni sipas urdhrave të Ramës. Nuk kush të drejtë të shkelë të drejtat e deputetëve. Pse u djeg ju rezoluta e genocidit serb. Ti je një provokatore e paskrupullt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img