Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Me golat e Roshit dhe Agollit, Panuçi fiton në debutim, Shqipëria ndryshon pozicion në tabelë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aventura në stolin e Shqipërisë ka filluar me një fitore për trajnerin Kristian Panuçi.

Shqipëria arriti që të marrë tre pikë të merituara në sfidën e sotme që u zhvillua në “Elbasan Arena” kundër skuadrës se Lihteshtejnit.

Kuqezinjtë arritën që të fitojnë me rezultatin e pastër 2-0, falë dy golave që u shënuan në pjesën e dytë nga Agolli dhe Roshi.

Një tre pikësh që rrit lart moralin e skuadrës në prag të sfidës se dytë që do të luhet me datë 5 shtator kundër Maqedonisë në stadiumin e Strumnicës.

Me këtë fitore Shqipëria ngjitet në kuotën e 12 pikëve në vendin e tretë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img