Hapësire reklamuese

Bota

“Më goditi e më la të shtrirë në dëborë”, i moshuari padit aktoren e famshme, i kërkon 300 mijë dollarë dëmshpërblim

Shkruar nga Newsbomb
“Më goditi e më la të shtrirë në

Aktorja e njohur amerikane Gwyneth Paltrow ka përfunduar në gjykatë, pas pretendimeve se ka goditur një person teksa po bënte ski në Utah në vitin 2016. Ajo është paditur nga një 70 vjeçar, Terry Sanderson, i cili ka pretenduar se Paltrow u përplas me të në resortin Deer Valley në Park City.

Ai ka thënë se ajo ka dalë "jashtë kontrollit", në pistën e skive duke i shkaktuar atij një lëndim në tru, katër brinjë të thyera dhe lëndime të tjera të rënda.

Gjithashtu edhe Paltrow e ka paditur 70 vjeçarin duke pretenduar se ka qenë i moshuari që e ka goditur atë, teksa po bënte ski duke u shkaktuar i lëndime në trup. Procedurat gjyqësore pritet të zgjasin tetë ditë.

Ai e paditi fillimisht për3.1 milionë dollarë por në fund e hoqi kërkesën përpara se ta ndryshonte atë për të kërkuar 300,000 dollarë dëmshpërblim. Ndërkohë Paltrow, e njohur për rolet në filmat “Shakespeare in Love” dhe “Marvel's Iron Man” , u kundërpërgjigj, duke kërkuar tarifat e avokatit dhe 1 milionë dollarë dëmshpërblim.

"Ai kërkoi që zonja Paltrow t'i paguante atij miliona," shkroi ekipi ligjor i aktorit në një dosje takimi në vitin 2019.

“Nëse ajo nuk do të paguante, ajo do të përballej me publicitetin negativ që rezulton nga akuzat e tij.” Gjyqi kundër Paltrow dhe Sanderson mund të zgjasë më shumë se një javë.

Sipas medieve të huaja, ngjarja ka ndodhur në vitin 2016 në Utah, ku aktorja Gwyneth Paltrow doli jashtë kontrollit teksa po bënte ski, duke goditur Terry Sanderson, duke i shkaktuar lëndim në tru dhe katër brinjë të thyera.

Ndërsa vetë aktorja u ngrit dhe u largua duke e lënë Sanderson të shtrirë në dëborë dhe të plagosur rëndë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese