Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Më goditën me grushta” habit Meri Shehu: Tre meshkuj më çuan në pyll

Shkruar nga Newsbomb
“Më goditën me grushta” habit Meri Shehu: Tre meshkuj

Meri Shehu ka treguar një histori të dhimbshme që i është dashur të kalojë në kohën kur ishte studente.

E ftuar në  “Mos i bjer me Top”, ajo tregoi se shumë vite më parë disa persona tentuan ta rrëmbenin dhe e dhunuan.

Kur Shqipëria ishte në vitet e tranzicionit, desh kam rënë viktimë rrëmbimi. Isha studente shoqërova një shoqen që do kalonte kufirin për në Gjirokastër. Ajo iku thash a do vish dhe ti të kalosh kufirin, thash do kthehem të vazhdoj studimet. Unë marr autobusin që shkonte deri në Fier. Duhet të shkoja në Elbasan në universitet. Aty po kërkoja një autobus, pash disa burra që rrotulloheshin, thash këtu diçka nuk po shkon.

Thash po marr një taksi, hipa një taksi aty hipi dhe një burrë i moshuar thash të lutëm më ço në Elbasan. Sa bën 3-4 kilometra, një ta ndaluar, hapën dyert dhe më tërhoqën me zor.

Dy tre meshkuj më futën me forcë në një makinë tjetër. Me çojnë drejt një pylli, para meje ishin një makinë me ushtarak që po futeshin në atë zonë. Ata e panë skenë por u dëgjua që kur këta njerëz ndaluan makinën. Më goditën me grusht në turinj, ata bërtitën lëshoje. Kam shpëtuar nga ushtarët dhe jam kthyer në Elbasan. Më lanë në një çezmë, lava hundët e gjakosura, sa herë më del gjak nga hundët më kujtohet kjo gjë”-tregoi Meri.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese