Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Me “gjakun e ngrirë” deri në fletën e fundit, ky është djali i ish-deputetit që mund të thyejë listën në Tiranë. Fatmir Xhafaj shumë pranë, po Pandi Majko?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Tiranë herësi për t’u thyrë është 10.001 vota dhe mesa duket Fatmir Xhafaj është shumë pranë me 9030 vota kur janë numëruar vetëm gjysmat e qendrave të votimit, 615 nga 1243.

Mirëpo përveç Fatmir Xhafajt ka mundësi të thyejë herësin dhe Orlando Rakipi, djali i ish-deputetit Aqif Rakipit i cili deri tani ka arritur të grumbullojë 7371 vota. Të rrezikuar nga Xhafaj dhe Rakipi janë Fidel Ylli dhe Eduard Shalsi.

Screenshot 44 2

Më e votuara deri tani është ministrja Belinda Balluku me 9604 vota ndërsa “zhgënjen” Najada Çomo me vetëm 763 vota. Edhe ministri i Diasporës Pandeli Majko nuk duket se është në rrugën e duhur për të thyer listën.

Screenshot 45 2

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img