Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Me ftesë të senatorit të SHBA, deputetët e PS dhe PD në një tryezë në Washington

Lajme të ngjashëm

Deputetë të Partisë Socialiste dhe deputetë të Partisë Demokrarike ndodhen në Washington.

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë ndodhen në Washington me ftesë të Kryetarit të Komisionit të Jashtëm Senatorit Bob Menendez dhe Senatorit Marco Rubio në Samitin e Parë të IPAC, (Aleanca ndërparlamentare për Kinën).

Në foton e publikuar nga Blerina Gjylameti shihet deputetja e PD, Dhurata Çupi dhe Fatmir Mediu. Në këtë takim ata kanë folur për sigurinë globale dhe liritë e të drejtat e njeriut.

Në Washington DC 📍, me ftesë të Kryetarit të Komisionit të Jashtëm Senatorit Bob Menendez dhe Senatorit Marco Rubio në Samitin e Parë të IPAC, (Aleanca ndërparlamentare për Kinën)

Së bashku me kolegë të kuvendit të 🇦🇱 dhe parlamentarë nga 30 vende të botës biseduam lidhur me: 🔸 Sigurinë globale dhe liritë e të drejtat e njeriut.

Mirënjohje 🙏🏼 për SHBA dhe NATO lidhur me mbështetjen e Shqipërisë në përballjen me sulmet terroriste kibernetike ndaj Shqipërisë” shktuan Gjylameti në postimin e saj.

Më shumë