Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Me ftesë të Erdogan, Rama udhëton drejt Turqisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka udhëtuar në Konya të Turqisë.

Rama bën me dije me anë të një postimi në rrjetet sociale se ka marrë ftesë nga presidenti Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojrave të Solidaritetit Islam, ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare.

Ai shkruan se gjithashtu do të kenë një takim të rëndësishmëm pune në Ankara mbi ecurinë e projekteve të bashkëpunimit.

“Konya, Turqi – Me ftesë të Presidentit Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojrave të Solidaritetit Islam, ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare, si dhe për një takim të rëndësishëm pune në Ankara mbi ecurinë e projekteve të bashkëpunimit” thuhet në postimin e Ramës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img