Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me ftesë të Erdogan, Rama mbërrin në Turqi: Do të hapim një kapitull të ri dhe do nënshkruajmë marrëveshje të rëndësishme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

91d9a38f536d6e0988dcea7443b821f2

Kryeministri Rama ka mbërritur pak më parë në Turqi, pas ftesës që i bëri presidenti Rexhep Tayip Erdogan.

Nga pamjet që shpërndan zyra e Ramës, shihet se kryeministri është pritur me ceremoni në Turqi. Vetë ai thotë se ndodhet në Ankara për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy vendeve.

“Ankara – Në vizitë zyrtare me ftesë të Presidentit Erdogan, për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit tonë strategjik”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img