Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me foto teksa zbret nga avioni, Rama mbërrin në Budapest: Fokus i bisedave do të jetë ecuria e integrimit europian të Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në një vizitë zyrtare në Budapest.

Në një postim në Instagram, Rama kan postuar foto teksa zbret nga avioni. Ai shkruan se ftesën për të shkuar në Hungari e ka marrë nga kryeministri Viktor Orban.

Kreu i qeverisë ndër të tjera thotë se është në Hungari për një vizitë pune pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë

“Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur” shkruan Rama në postimin e tij.

Më herët u tha se Rama pas takimit në Hungari, nesër do të vizitojë Bullgarinë e ndërsa në vend do të kthehet të mërkurën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img