Hapësire reklamuese

Aktualitet

Me flamuj dhe pankarta në duar, festa e shqiptarëve për fitoren e Erdogan (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb

Pas publikimit të rezultateve të jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtura në Turqi, ku fitues u shpall sërish presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, shumë shqiptarë në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni kanë festuar në rrugë dhe në ambiente të tjera.

Në Prizren qytetarët kanë nisur të festojnë duke dalë në rrugë me pankarta e valëvisin flamurin e Turqisë teksa brohorisin emrin e Erdoganit.

Erdogan udhëheq me 52.79 % të votave, pas numërimit të 98.68 për qind të votave.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese