Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Me film dokumentar, Teatri Kombëtar kujton 72-vjetorin e lindjes të aktorit të madh Fatos Sela

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teatri Kombëtar kujton sot 72-vjetorin e lindjes të aktorit të madh Fatos Sela.

Një film dokumentar kushtuar aktorit të madh Fatos Selës do të mbahet në orën 18:00 në sallën e madhe ArTurbina.

Njoftimi i Teatrit Kombëtar

Të nderuar/a,

Teatri Kombëtar kujton sot 72-vjetorin e lindjes të aktorit të madh Fatos Sela!

Me këtë rast, ftojmë të gjithë miqtë, kolegët, përfaqësues të medias dhe dashamirësit të na bashkohen për të ndjekur filmin dokumentar kushtuar jetë e karrierës së tij:

“FATOSI MES NESH”

Regjisor | Petrit Ruka

Më shumë
spot_img


spot_img