Hapësire reklamuese

Aktualitet

Me fëmijët e tyre për dore, dhjetëra qytetarë mblidhen para klinikës së Roland Xhaxhos

Shkruar nga Newsbomb
Me fëmijët e tyre për dore, dhjetëra qytetarë mblidhen

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme përpara klinikës private të Roland Xhaxhos, aty ku dhe 3-vjeçari Brian Spahiu iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në gojë, mirëpo fatkeqësisht rezultoi të ishte fatale për të voglin pasi ndërroi jetë.

Me pankarta në duar dhe të shoqëruar dhe nga fëmijët e tyre, qytetarët janë mbledhur për një tubim sensibilizues si dhe  për të bërë homazhe për vogëlushin.

Të pranishëm kanë qenë edhe familjarët e të voglit të cilët kanë kërkuar drejtësi për Brianin dhe Prokuroria të bëjë punën dhe të zbardhë këtë ngjarje të rëndë.

3-vjeçari Brian Spahiu humbi jetën pas ndërhyrjes në klinikë pas mbidozës së narkozës e cila i preku mushkëritë.

[gallery link="none" size="full" td_select_gallery_slide="slide" td_gallery_title_input="Pamje nga homazhet per te voglin" ids="743746,743747"]

Gjyshja e të miturit kërkoi drejtësi, teksa theksoi se mjeku të marrë dënimin që meriton.

‘Kjo që na ndodhi neve mos i ndodhtë askujt. Ai të marrë dënimin që meriton, se ne fëmijët se kemi më. Ai maskara po jeton me gjakun e djalit tonë. Duam drejtësi", tha ajo. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese