Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

ME EMRA/ Vojo Bregu bën denoncimin “live”: Në këto momente vëllai i kryetarit të PS është duke blerë vota në fshat me 100 mijë lekë, policia të marrë masa të menjëhershme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i LSI-së në Tiranë, Vojo Bregu, pak minuta më parë ka denoncuar me anë të një postimi në rrjetet sociale se Enver Shehi, vëllai i kryetarit të PS-së në Gjokaj të bashkisë Vorë, po blinte vota në fshat në këmbim të 100 mijë lekëve.

Ai ka denoncuar edhe Spartak Mukën, për të cilin thotë se dje de sot është kapur duke blerë vota për Partinë Socialiste në Gërdec dhe Marqinet.

“Ne keto momente shtetasi Enver Shehi, vellai i Rexhep Shehit, kryetar i Partise Socialiste Gjokaj, bashkia Vore, eshte duke blere vota me 100 mije leke ne fshat.

Shtetasi Spartak Muka punonjes i OSHEE, dje dhe sot eshte duke blere vota per Partine Socialiste ne Gerdec dhe Marqinet.

I bej thirrje Policise se Shtetit te marre masa te menjehershme per te ndaluar keto krime elektorale qe po ndodhin ne bashkine e Vores

I bej thirrje qytetarve te Vores qe te refuzojne keta bandite qe po perpiqen te blejne te ardhmen e tyre”, shkruan Vojo Bregu.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img