Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Me eksploziv dhe pengje, 30 të armatosur grabisin bankën në Brazil, lekët i ‘mbjellin’ rrugëve (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

07c37694716572a4262a07be95ad5e50

Një grup burrash të armatosur kanë sulmuar një bankë në Brazil, me një stil ushtarak me eksploziv dhe disa pengje.

Ata gjuajtën me armë drejt policisë ku për pasojë mbetën të plagosur dy persona, një prej tyre ishte polic.

Sipas një deklarate nga policia ushtarake në shtetin Santa Catarina, grabitja filloi pak para mesnatës së të hënës dhe zgjati gati dy orë.

Gjatë ikjes grabitësit lanë para të shpërndara nëpër rrugë, të cilat u rrëmbyen shpejt nga banorët.

Autoritetet kanë thënë se deri më tani janë arrestuar 4 persona që mblodhën disa para që u hodhën në tokë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img