Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Me dy gishtat lart, ja kush janë dy deputetët e opozitës që protestuan para Kryeministrisë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qindra qytetarë mesditën e sotme u ngritën para Kryeministrisë kundër rritjes së çmimeve.

Ndonëse më herët u u tha se kjo protestë është organizuar nga vetë qytetarët dhe se asnjë nga palët politike nuk është e përfshirë, nga fotografët së bashku me qytetarët e revoltuar janë kapur edhe dy deputetët e PD-së, Albana Vokshi dhe Saimir Korreshi.

Pjesëmarrjen e tij deputeti i Lushnjës, Saimir Korreshi nuk e ka mbajtur të fshehtë pasi përmes një postimi në rrjetet sociale ai ka treguar që është aty për të mbështetur shoqërinë civile.

 “Ne mbeshtetje te shoqerise civile. Cdo dite eshte e mire per te protestuar, mos prisni tju taksojne dhe ajrin” shkruan ai.

Qytetarët me pankarta në duar i kanë kërkuar kryeministrit Edi Rama që të mos rrisë çmimet e energjisë pas krizës që paralajmëroi më herët.

Vokshi proteste 640x853 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img