Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me dy gishtat lart dhe thirrjet” Rama ik”, dhjetëra simpatizantë e presin në Berat, kreu i PD: Ne, jemi shpresa dhe forca që do bëjmë ndryshimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f97c86f2eec5a8e4e271232168b7fba7

Kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me qytetarë dhe simpatizantë të kësaj force politike në Berat.  

Basha është pritur me brohorima  dhe thirrje “Rama ik”.  Një vajzë e vogël i dhuron Bashës një buqete me lule për ti uruar mirë se ardhjen. Kryedemokrati u shpreh se u ndje shumë i emocionuar nga kjo pritje në qytetin e kuluturës dhe lashtësisë, siç e quan ai ndryshe Beratin.

“Ju falenderoj për këtë pritje. Jam i prekur dhe emocionuar nga kjo pritje këtu në Beratin e lashtësisë e kulturës. Shqipërisë i ndodhi një aksident 8 vite më parë kur u zgjodh Rama. Por kjo nuk do të jetë e ardhmja jonë. Shqipëria kërkon ndryshim. Në rrugëtimin tim nga jugu në veri, shqiptaret kërkojnë ndryshim. Ne së bashku jemi shpresa dhe forca që do të bëjme të mundur këtë ndryshim” u shpreh Basha.

Ajo që bie në sy dhe në këtë takim, si në takimet e tjera që janë bërë të zakonshme për kreun e PD, simpatizantët shkelin çdo rregull anti-Covid dhe grumbullohen rreth Lulzim Bashës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img