Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Me dy gishtat lart dhe thirrje “Basha ik”, VIDEO: Mbështetësit e Sali Berishës dalin para Gjykatës për sulmin mbi PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës. Ata akuzohen për sulmin mbi selinë blu më datë 8 janar. 34 persona janë arrestuar dhe 18 të tjerë janë proceduar, nga të dy palët.

Sot ata kanë dalë para togave të zeza për t’u njohur me masën e sigurisë.

Të parët që kanë dalë para Gjykatës janë mbështetësit e Sali Berishës, të cilët nuk e kanë fshehur as në seancë përkrahjen ndaj liderit historik të PD. Me dy gishtat lart ata brohorasin “Basha ik”. Mes tyre shihet dhe reperi Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi.

Më shumë


spot_img

spot_img