Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

‘Më duket se këtë vit nuk do ikim në plazh’, Pipero i përgjigjet vajzës së Sonila Meços

spot_img

Lajme të ngjashëm

e0eb860b590dd622950c017ed860a842

Teksa situata në vend është përkesuar përsa i përket shifrave ndaj covid-19, dhe njerëzit janë të dyzuar nëse do të bëjnë pushime verore, Pëllumb Pipero iu përgjigj gazetares Sonila Meço nëse do të ketë plazh sivjet.

Pipero tha se virusi nuk transmetohet përmes ujit dhe rërës në det, duhet vetëm që të ndiqen protokollet që janë vendosur.

Meço: Çlirimi erdhi pas një periudhe të gjithë shtrëngimi. Pak më parë se të futem në program më shkuan ime bijë dhe më thotë se sivjet mendoj se nuk do të ikim në plazh se ka dëgjuar se është me rrezik se njerëzit kanë korona dhe kam frikë. Do të shkojë në plazh këtë vit?

Pipero: Unë i them se jo vetëm të mendojë se do të shkojë, por duhet të shkojë sepse duhet ta dijë se virusi nuk transmetohet përmes ujit, ushqimeve, apo nëse shkojmë ne plazh me familjen tonë. Nëse ruajmë protokollet që janë vendosur, që janë kujdesi për duart dhe distanca fizike. Të jetë e qetë se nuk ka korona në bregdet dhe nuk transmetohet në det.

Më shumë

spot_img