Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

“Më detyruan”, 63-vjeçari shqiptar dënohet me burg në Britani për fermën me 686 bimë kanabisi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është dënuar nga gjykata në Britani, pasi u kap duke kultivuar kanabis në një banesë.

63-vjeçari Bajram Koleci, kishte ndërtuar fermën e tij të kanabisit në “28 Station Road, Port Talbot”, breda së cilës kishte mbjellë 686 bimë, me një vlerë nëse do të hidhej në treg prej 200 mijë paund.

Hetuesit thanë se shqiptarit iu sekuestrua edhe një telefon, ku u zbuluan bisedat me një person tjetër që e udhëzonte për pajisjet i nevojiteshin për të ndërtuar shtëpinë e barit.

Koleci pretendoi se ishte kërcënuar dhe detyruar të punonte nga disa persona të tjerë. Por gjykatësja vendosi ta dënojë me 2 vite e 8 muaj burg.

Më shumë
spot_img
spot_img