Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Me dekretet në dorë, Edi Rama dhe ministrat dalin nga Presidenca dhe i drejtohen në këmbë Kryeministrisë: Nuk ka foto zyrtare me Metën!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Me dekretet në dorë dhe duke u larguar në këmbë nga Presidenca. Qeveria “Rama 3” është betuar sot në zyrën e Presidentit Ilir Meta. Ceremonia ka zgjatur vetëm disa minuta dhe Rama me kabinetin janë larguar.

Megjithëse, mbërritën me makina në selinë e Ilir Metës, kryeministri dhe kabineti i tij u larguan në këmbë. Ata zgjodhën bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe rrugës u përshëndetën dhe me qytetarët e zakonshëm që kalonin në trotuar.

Nga semafori përballë Kryeministrisë, ministrat dhe Rama shkruan në selinë e këtij të fundit. Duke qenë se nuk pati një foto zyrtare nga ceremonia me Ilir Metën, kabineti “Rama 3” pozoi para Kryeministrisë dhe më pas u futën në godinë.

Sipas raportimeve, nën drejtimin e Edi Ramës sot do të mbahet mbledhja e parë e Qeverisë së re.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img