Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Me çfarë të ngrohem në dimër?”, ja çfarë shkruhet në pankartat e protestuesve para Kryeministrisë (FOTO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Rama ti kriza e shqiptarëve”,Me çfarë të ngrohem në dimër? Me dashurinë për shtetin tim”, janë këto disa nga pankartat e qytetarëve të cilët janë mbledhur sot për të protestuar për rritjen e çmimeve në vend.

Qytetarët u shprehën se kjo është një protestë ekonomike, ndërsa bënë thirrje parttive që të qëndrojnë larg.

1633534629 PROTESTATIRANE1 1

 “Kanë rrirur edhe ilaçet, nga ato më të thjeshta, ilaçet me rimbursim herë na sjellin, herë jo”, u shpreh një qytetar.

1633534629 PROTESTATIRANE12

Ju lutem partitë larg, është një protestë e Shoqërisë Civile, është një protestë ekonomike, i kërkojmë qeverisë që të vejë dorë.  Të ulin TVSH dhe taksat e frikshme”, tha një tjetër qytetar.  

1633534629 PROTESTATIRANE6
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img