Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Me ‘benz’ të vjedhur në Suedi tenton të futet në Shqipëri, arrestohet 23-vjeçari në Morinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

36e9b00314cbd7f720d1346bd42907e7

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka tentuar në doganën e Morinës të kalojë një makinë të vjedhur në Suedi.

Bëhet me dije së në pranga ka rënë shtetasi A.A., 23-vjeç, banues në Suedi.

Në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Morinë, gjatë regjistrimit dhe verifikimit në sistem, mjeti tip “Benz” që drejtohej nga i riu rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Suedia, pasi ishte vjedhur në Suedi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”.

Më shumë

spot_img