Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Me albumin fotografik dhe këngën tradicionale, Edi Rama uron shqiptarët për Ditën e Verës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f4966265d2375781f690b47bfce194c

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Ditës së Verës.

Ai ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shfaqet një album fotografik me pamjet që përshkruajnë më së mirë këtë ditë feste për shqiptarët.

Në foto duken ballokumet tradicionale të Elbasanit, sahati i Tiranës dhe pamje të njerëzve  në rrugë duke festuar.

Këtë foto ai e ka shoqëruar me një këngë tradicionale për Elbasanin, vendi ku ka origjinën edhe kjo festë.

“Gëzuar Ditën e Verës”,- shkruan Rama bashkëngjitur videos.  

 

Më shumë

spot_img
spot_img