Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Me 62 vota pro, miratohet qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, Dimitar Kovaçevski kryeministër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mbrëmjen e djeshme votoi qeverinë e re të propozuar nga Dimitar Kovaçevski.

Bëhet me dije se 62 deputetë votuan pro qeverisë së re, 46 kundër, ndërsa nuk kishte asnjë abstenim.

Kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talaf Xhaferi ka bërë një postim ku i uron edhe suksese qeverisë së re.

“Sapo e votuam përbërjen dhe programin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Në votim morën pjesë 108 deputetë, 62 votuan për, 46 kundër dhe askush nuk abstenoi nga votimi. Qeverisë së re i uroj sukses në punë dhe përparim në rrugën e integrimit evropian  të shtetit”shkruan ai në postim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img