Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Me 60 mijë euro në shtëpi dhe dokumente të falsifikuara, ARRESTOHET ish-kreu i Kadastrës në Vlorë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak orë pas shpalljes në kërkim, policia e Vlorës ka vënë në pranga ish-kreun e Kadastrës në këtë qytet, Klodian Troci.

Ai dyshohet se është përfshirë në skandalin e zhdukjes së dosjeve të pronave nga arkivat e qarkut të Vlorës vetëm pak ditë më parë, ndërsa policia i ka gjetur në banesë edhe një shumë prej rreth 60 mijë eurosh.

Prokuroria thotë se ka prova për të ngritur akuza ndaj tij për shpërdorim detyre dhe falsifikim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img