Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Me 284 vota pro dhe asnjë kundër, parlamenti grek miraton zgjerimin e kufirit detar me 12 milje në detin Jon

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

deaebad2b6d3f7c1f2d02a67cc835c3b

Me një shumicë dërrmuese prej 284 deputetësh, projektligji i Ministrisë së Punëve të Jashtme për shtrirjen e zonës bregdetare të Greqisë në 12 milje detare në Detin Jon u miratua në Parlamentin grek.

Greqia vendosi sot të ushtrojë të drejtën e saj nga Ligji i Detit dhe Konventa e Gjirit Montego për shtrirjen e ujërave të saj territoriale në 12 milje detare, në zonën detare të detit Jon.

Projektligji i Ministrisë së Punëve të Jashtme për për zgjerimin në Detin Jon dhe Ishujt Jon deri në Kepin Tainaro në Peloponez mori 284 pro 16 vota apstenim dhe asnjë votë kundër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img