Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me 23 kg heroinë, arrestohet shqiptari e turku në Greqi, si i kapi në flagrancë policia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar dhe një turk kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 43-vjeçar shqiptar dhe një 50-vjeçar turk. Mësohet se personat në fjalë janë arrestuar pasi janë kapur me 23 kg heroinë në Doganën e Selanikut.

50-vjeçari ka transportuar me kamion ngarkesën ilegale. Mediat greke shkruajn se policia ka ndjekur veprimet, më pas turku është takur me shqiptarin në dalie të Verias, aty ku 43-vjeçari ka marrë dy çanta që kishin 23 kg heroinë.

Kështu policia ka ndërhyrë dhe ka arrestuar personat në fjalë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img