Hapësire reklamuese

Aktualitet

Me 190 km/h orë, si e pësuan keq 15 “Schumacher-at” e Tiranës (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb

Policia Rrugore vijon kontrollet në të gjitha rrugët e Tiranës për të parandaluar askidentet si dhe për të ndëshkuar shkelësit.

Mbrëmë kontrollet gjatë natës janë përqëndruar në autostradën Tiranë-Durrës.

POlicia bën me dije se për rreth 4 orë / 15 Leje Drejtimi për shpejtësi nga 141 km/h deri në 189 km/h.

‘Qëllimi jonë nuk eshte pezullimi i Lejes se Drejtimit, as sasia e masave administrative, por vetëm e vetëm parandalimi i aksidenteve rrugore”, sqaron policia.

Per rritjen e parametrave te sigurise ne rruge eshte mobilizuar 24/24 h Policia Rrugore e Tiranes.

Reklamimi i shkeljeve te ndryshme te Kodit Rrugor ka një qëllim të vetëm: Sensibilizimin e drejtueseve të mjeteve dhe të këmbësorëve për zbatim të rregullave të qarkullimit rrugor, me qëllim që të shpëtojmë jetë.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese