Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Me 150km/h dhe semafor të kuq në mes të Tiranës, pse Policia hesht për Stiverjan Dashin, ‘kamikazin’ me BMW mbi 100 mijë dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f2cd9afd9086b6bc2f86dd892a15448

Stiverjan Dashi, është i riu që udhëtonte me 150 km/h në mes të Tiranës, dhe u fut me semafor të kuq në kryqëzimin pas Kryeministrisë, te RTSH-ja, duke marrë para një mjet tjetër që lëvizte konform rregullave.

Fatmirësisht, nga përplasja e fuqishme që e shikoni dhe në pamjet e mëposhtme të siguruara nga newsbomb.al, nuk pati viktima, ndërsa i plagosur mbeti shoferi i mjetit tjetër tip Skoda. Fati ishte dhe me dy kalimtarë të rastit, të cilët po kalonin vijat e bardha.

Stiverjan Dashi drejtonte një mjet tip BMW Seria 7 (BMW 750Li), me shpejtësi mbi 150 km/h dhe sikur të mos mjaftonte kjo, u fut në semafor me të kuqe.

Por, dhe sot 3 ditë pas aksidentit, nga Policia nuk ka asnjë reagim për këtë aksident të frikshëm, që për pak sa nuk shkaktoi një bilanc tragjik. Madje, mund të thueht se ngjarja po tentohet të mbahet e fshehtë.

Ndryshe nga ç’ndodh zakonisht kur medias i dëgohen njoftimie për ngjarjet nga më banalet, këtë herë nuk ka asnjë reagim nga Policia. Edhe pse mediat dhe televizionet prej tre ditësh pasqyrojnë këtë ngjarje, për “kamikazin” që bën jetë luksoze dhe nuk pyet as për shtetin, nuk ka asnjë njoftim.

Nuk dihet nëse ai është ndaluar nga Policia apo jo. Pamjet e aksidentit janë flagrante dhe janë kapur nga të gjitha kamerat e sigurisë në zonë, por dhe vetë kryeqëzimi monitorohet në çdo kohë me policë pasi ndodhet te Kryeministria.

VIDEO E AKSIDENTIT:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img