Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

“Më 11 Dhjetor do të caktojmë ditën e protestës së madhe”, paralajmërimi i Berishës për Bashën: Rama nuk t’i fsheh dot dosjet!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur sot në Devoll për të zhvilluar foltoren e radhës.

Ish-lideri historik ishte i shoqëruar nga kryetari i dëgës Ersekë Albert Miza, ish-deputeti Florjon Mimo, ish-deputeti Klevis Balliu, deputeti Edmond Spaho, ish-presidenti Bujar Nihani, ish-deputetja Elena Qirici dhe Viktor Duro kryetar i degës, ish-kryetari i komunës.  

Ai i bëri thirrje kreut të PD-së Lulzim Basha që të japë dorëheqje, duke mos mbajtur peng kështu partinë. Ish-lideri tha para demokratëve të Devollit se në datën 11 Dhjetor demokratët do të përcaktojnë ditën e madhe të protestës kombëtare.  

Berisha: Nëse Rama i mbylli pengut dosjen e Tiranës, atë të Belgjikës, ku rezulton i shpallur anëtar i organizatës kriminale, nuk e mbylli dot. I kerkoj të japë dorëheqjen dhe të mos mbajë peng PD. Ky revolucion nuk ka të ndalur, nuk ka forcë në botë. Dëgjo: Rama të mbyll dosje, por nuk të shpëton nga kjo shumicë gjigande. I them Edi Ramës të heqë dorë nga lojërat me peng kryetarin. Më 11 dhjetor do të përcaktojmë ditën e madhe të protestës kombëtare, në të cilën do të shpallim kërkesat tona deri në fitoren e plotë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img