Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

“McGonigal është miku im”, Albana Vokshi nxjerr videon e Ramës në Parlament, Nikolla i heq fjalën

Lajme të ngjashëm

Është nisur me debate suenca e sotme, ku deputetët e Partisë Demokratike kanë bllokuar edhe këtë herë foltoren.

Fjalën e ka mbajtur dhe deputetja Albana Vokshi, e cili ka njxerrë nga telefoni i saj një video, ku kohë më parë Rama shprehej se McGonigal është miku i tij.

Mirëpo në atë moment, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i ka hequr fjalën, duke thënë se kjo nuk është procesverbal.

Vokshi: Ky është procesverbali, turp nuk ka më turp, tregon mënyrën sesi ju po e keqdrejtoni këtë kuvend. Ju e lejoni që të veprohet në këtë mënyrë, këtu keni një video.

Rama në video nga telefoni i Vokshit: Ai është miku im

Nikolla: Ky nuk është procesverbal


Më shumë