Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

McAllister injoron Berishën dhe njofton: Për zhvillimet në PD do kemi mbledhje dhe qëndrim në PPE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eurodeputeti David McAllister është pyetur për situatën në Partinë Demokratike, ku vetëm dy ditë më parë është shprehur rikthimin në krye të saj të Sali Berishës.

McAllister, i cili është një prej negociatorëve të marrëveshjes PS-PD në 2017-ën, nuk pranoi të bëjë asnjë koment, madje as të urojë Berishën për rikthimin e tij.

albsig

spring

Ai tha se ka ardhur në Shqipëri si kreu i delegacionit të Komisionit Parlamentar për çështjet e jashtme. Për Berishën, do të diskutohet në Roterdam gjatë një mbledhje të Partive Popullore Europiane, simotrat e PD-së ku sipas McAllister do të ketë edhe një qëndrim për zhvillimet në PD.

“Sapo e thashë, unë jam këtu si kreu i delegacionit të Komisionit Parlamentar për çështjet e jashtme dhe nuk është vendi këtu për të diskutuar për çështjet e PD-së. Do të kemi një konferencë në Roterdam, me EPP dhe aty do të diskutojmë edhe për zhvillimet në Shqipëri”, u shpreh McAllister.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img