Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Mbytja e anijes në Danub, arrestohet kapiteni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia hungareze njoftoi se ka arrestuar kapitenin e anijes, e cila u përplas me një anije tjetër në lumin Danub, ndërsa shkaktoi vdekjen e të paktën shtatë personave dhe zhdukjen e 21 të tjerëve.

albsig

spring

Për ngjarjen, është ndaluar si i dyshuar kapiteni 64-vjeçar, nga Ukraina, nën dyshimin për sjellje të pakujdesshme gjatë lundrimit.

Anija që kishte në bord turistë nga Korea e Jugut, u përmbyt shtatë sekonda pas përplasjes me një anije tjetër.

Ndërkohë, janë zbehur shpresat se ndonjë nga 21 personat e zhdukur do të gjendet i gjallë. Raste të tilla rrallë ndodhin në Danub ku përgjithësisht lundrimi është i sigurt. Ministria e Jashtme e Koresë së Jugut tha se turistët nuk kishin xhaketa shpëtimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img