Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Mbyti gruan me litar, gjykata dënon me 35 vite burg Namik Velajn

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata për Krimet e Rënda ka dënuar me 35 vite burg, Namik Velajn, i cili mbyti gruan e tij rreth 2 vite më parë.

Ndërsa më herët u deklarua me 2 vite burg për mjekun e urgjencës së Spitalit Rajonal Fier, Ilir Tanki për veprën penale ‘Shpërdorim detyre’.

Por gjykata pezulloi dënimin dhe do të shlyhet me 4 vite shërbim prove.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur në Fier në janar të vitit 2017 kur Namik Velaj, 75 vjeç, banues në Patos, mbyti gruan e tij Verke Velajt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img