Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Mbytet anija italiane që po vinte drejt Shqipërisë, 2 të vdekur dhe 7 të zhdukur në brigjet e Barit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një anije italiane është mbytur në orët e vona të mbrëmjes në brigjet e Barit.

Sipas medieve italiane, anija ishte nisur nga Ancona dhe kishte destinacion Shqipërinë.

albsig

spring

Deri më tani raportohet për dy viktima dhe 7 persona të zhdukur.  Shkak për fundosjen e anijes është bërë moti i keq, i cili ka shkaktuar dallgëzim të lartë në det.

Skafet patrulluese të Rojës Bregdetare të Barit po hasin me vështirësi në vendin e fundosjes së anijes për shkak të erës shumë të fortë. Ndërkohë, forcat e specializuara po vazhdojnë kërkimet për të zhdukurit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img