Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Mbyllja e llotove, Rama i vendosur: Ka mbetur ndonjë tek-tuk, por do të identifikohen dhe arrestohen

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme nga studio e emisionit Zonë e Lirë se pikat e basteve janë mbyllur që prej 1 janarit 2019.

Rama ka shtuar se mund të ketë mbetur ndonjë pikë tek-tuk por dhe ato do të identifikohen dhe pronarët do të arrestohen.

‘Të gjitha janë mbyllur, ka ndonjë tek-tuk por do të identifikohen dhe arrestohen. E dyta, online i ligjshëm është mbyllur, por ka ndonjë tjetër, kjo është një luftë e vazhdueshme që e bën edhe një vend si Turqia për shembull. Bëhet fjalë për qindra e qindra miliona euro që hidheshin në lumë. Nëse thua që qindra e qindra miliona euro hidhen në një kanal tjetër është e pamundur. Është e pamundur. Online është i kufizuar maksimalisht’, u shpreh Edi Rama.

 


Më shumë