Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Mbyllja e çerdhes në ish-Bllok, vetëkarantinohen 53 fëmijë dhe 22 persona nga stafi, flet drejtoresha

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b82cb493ad178e8db74bfb2743e8968

53 fëmijë dhe 22 persona nga stafi i çerdhes nr.16 në zonën e ish-Bllokut, ndër ta 12 edukatore janë vetëkarantinuar.

Çerdhja u vendos të mbyllet pas hetimit epidemioligjik, ku dyshohet se persona nga stafi janë prekur nga koronavirusi.

Sakaq, drejtoresha e kopshteve dhe çerdheve në Tiranë, Zhaneta Beqiri bën me dije se çerdhja në fjalë do t’i nënshtrohet dezinfektimit, si dhe stafi do të testohet për Covid-19.

“Dyshohet për një rast. Do të ndjekim të gjithë protokollin. Do të testohet stafi,” tha ndër të tjera ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img