Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Mbyllet votimi në KZAZ 38 në Tiranë, kryeson PD, ja sa vota mori Basha në zonën ku votoi vetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar pak çaste më parë numërimi i të gjitha kutive në KZAZ-në 38 të Tiranës, tek “Shkolla e Kuqe”.

Sipas rezultateve në këtë KZAZ, Partia Demokratike kryeson me 7886 vota, duke u ndjekur nga PS.

albsig

Kjo është zona ku ka votuar dhe vetë kreu i PD Lulzim Basha.

Rezultati përfundimtar:

PD: 7886 vota

PS: 7556

Ndërkohë vijon procesi i numërimit të votave në disa KZAZ të tjera, ku edhe pritet të shpallet rezultati zyrtar për partinë fituese në këto zgjedhje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img