Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Mbyllet Shtëpia e Foshnjes në Vlorë, fëmijët dhe punonjësit preken nga Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

80521f88e7699dd23d7e5e8215f14fcf

Situata vijon të jetë e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga Covid-19.

Për shkak të pandemisë është mbyllur edhe Shtëpia e Foshnjes në Vlorë.

Bëhet me dije se në këtë qendër janë 22 fëmijë, prej të cilëve katër kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mësohet se gjithashtu janë prekur nga Covid edhe 8 punonjës të stafit

Pas rasteve pozitive Inspektorati Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) ka marrë vendimin që të mbyllet ky institucion.

Katër fëmijët do të karantinoren në Shtëpinë e Foshnjes, në ambiente të ndryshme nga fëmijët e tjerë. Ndërsa pjesëtarët e stafit do të karantinoren në banesat e tyre.

Më shumë

spot_img