Mbyllet sfida, Shqipëria shënon 3 gola për 3 pikë ndaj Kazakistanit

Publikuar tek: sport, më 19:56 15-11-2020 Mbyllet sfida, Shqipëria shënon 3 gola për 3 pikë ndaj Kazakistanit Foto nga ndeshja

Është mbyllur me rezultatin 3-1 sfida mes Shqipërisë dhe Kazakistanit. Një ndeshje totalisht e dominuar nga kuqezinjtë që këtë herë nuk zhgënjejnë dhe marrin një 3 pikësh të rëndësishëm dhe kanë shumë shanse për të vendin e parë.

Goli i parë I ndeshjes u shënua nga Cikalleshi, ndërsa Ismajli dyfishoi takimin. Pas vetëm një minutë loje, Kazakistani gjen golin me Abiken që nga mesi I fushës surprizon Berishën.

Në pjesën e dytë është sërish Shqipëria që dominon ndeshjen dhe Abrashi fiton një penallti në minutën e 62-të që kthehet më pas në gol Manaj.

 Me këtë gol mbyllet edhe krejt takimi, ndërsa Shqipëria shkon në kuotën e 8 pikëve, 2 pikë më pak se Bjellorusia, kundërshtari i radhës që kuqezinjtë do të luajnë ditën e mërkurë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ibrahimoviç me origjinë SHQIPTARE, e ZBULON gazeta e madhe BRITANIKE (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011709928512573
array(1) { ["section"]=> string(73) "mbyllet-sfida-shqiperia-shenon-3-gola-per-3-pike-ndaj-kazakistanit-227844" }