Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Mbyllet sfida, REAL MADRID finalistja e parë e CHAMPIONS LEAGUE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Bayern Mynihut, me rezultatin 2-2. Ky takim ishte i vlefshëm për gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Pas këtij rezultati, Real Madrid është kualifikuar për në finalen e Champions Leagues, pasi në ndeshjen e parë fitoi me rezultatin 2-1.

Në këtë ndeshje për madrilenët shënoi dy herë Benzema, ndërsa për Bayernin realizoi Kimich dhe Rodrigues.

Finalistja tjetër e Championsit do të zbulohet nesër, në ndeshjen Roma – Liverpul. Takimi i parë mes dy ekipeve përfundoi me rezultatin 5-2 për të ishullorët.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img