Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Mbyllet Saranda: Lulzim Basha fiton në qytetin bregdetar, Agron Shehaj merr gati gjysmat e votave të tij (Si renditen kandidatët e tjerë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtarësia e Partisë Demokratike në Sarandë votëbeson Lulzim Bashën. Në qytetin bregdetar ka përfunduar numërimi i kutive për kreun e PD dhe kryetari aktual Lulzim Basha ka marrë pjesën më të madhe të votave.

Agron Shehaj është gjithashtu një nga tre kandidatët e tjerë përveç Lulzim Bashës, më të votuar nga anëtarësia e PD në Sarandë dhe në gjithë Shqipërinë. Në qytetin bregdetar ai ka marrë 125 vota.

Rezultatet finale në PD Sarandë:

– Lulzim Basha: 329 vota

– Agron Shehaj: 125 vota

– Edith Harxhi: 42 vota

– Fatbardh Kadilli: 14 vota

*Te pavlefshme: 6 vota

Pas përfundimit të procesit të votimit në orën 19:00, ka nisur procesi i numërimit të votave, ku deri më tani Lulzim Basha kryeson bindshëm në të gjithë vendin. Vetëm në Selenicë kryedemokrati është mposhtur nga Agron Shehaj, ndërsa në të gjitha qendrat e tjera të votimit është në avantazh.

Më shumë

spot_img