Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Mbyllet procesi i votimit, nis transportimi i kutive drejt Qendrave të Numërimit të Votave (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas mbylljes së orarit zyrtar të votimit ka nisur tashmë transportimi i kutive të votimit dhe materialeve zgjedhore drejt Qendrave të Numërimit të Votave.

Në orën 19:00, në gjithë vendin përfundoi zyrtarisht afati i votimit për zgjedhjet vendore. I gjithë procesi i votimit ka kaluar i qetë dhe pa incidente të rënda, vetëm me disa ngjarje sporadike.

Në të gjithë vendin nga raportimet paraprake mendohet se kanë votuar më shumë se 47% e qytetarëve me të drejtë vote.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img